Chcete jedinečný bicykel 2

Chcete jedinečný bicykel?

Športové potreby

Každý malý chlapec sníval o svojom prvom bicykli. Najpoužívanejší náš dopravný prostriedok, ktorý používame v každom teréne a prírode, kde súčasťou býva aj stojan na bicykel. Záleží na kvalite a type použitého bicykla. Každý druh bicykla je vhodný na iné použitie a terén.  Dvakrát pozeraj a raz kupuj platí hlavne pri bicykloch.

Horské bicykle

Najviac obľúbené medzi mladými ľuďmi a nadšencami prírody patria horské bicykle.  Jazda zabezpečuje kvalitnú a pohodlnú jazdu v teréne a prírode.  Horský bicykel sa vyznačuje širokými plášťami a terénnym dezénom.  Zaisťujú kvalitnú jazdu v teréne za všetkých poveternostných podmienok. Horské bicykle môžeme rozdeliť na cele odpružené a odpružené iba s prednou vidlicou.

Ako si vlastne vybrať horský bicykel?

Bicykle s prednou odpruženou vidlicou zabezpečujú hlavne rekreačné využitie v prírode. Majú samozrejme prednú odpruženú vidlicu a pevný rám.  Cele odpružené sa využívajú na prekonávanie limitov a prekážok v horskej cyklistike. Používajú sa aj na športové a pretekárske nasadenie. Môžeme si vybrať medzi rozmermi kolies 26″, 27,5″ a 29″ u horských bicyklov. Najlepšie teréne nerovnosti zvládajú horské bicykle s 29″ rozmerom kolies.

Cestné a mestské bicykle

Mestské a cestné bicykle slúžia hlavne na prepravu po cestnej komunikácií. Mestské bicykle zabezpečujú prepravu po preplnených cestách v meste a dedine. Slúžia hlavne na krátke vzdialenosti a majú doplnky ako stojan na bicykel, nosič alebo košík, blatníky. Cestné bicykle využívame na rýchlu a dynamickú jazdu. Hlavná charakteristika bicyklov sú ohnuté riadidlá a tenké plášte pre najnižší odpor na ceste.

Detské bicykle

Do kategórie môžeme zaradiť aj BMX bicykle. BMX sú obľúbene hlavne medzi staršími deťmi. Vyznačujú sa jedným prevodom, žiadnou brzdou a sú vhodné na rôznu akrobaciu. Detské bicykle sú vhodné pre deti s veľkosťou 20″, 16″ a 12″ ráfikov. Majú veľa doplnkov ako blatníky a stojan na bicykel, kryt reťaze a podobná detská výbava.

Správna veľkosť bicykla

Správna veľkosť bicykla je veľmi dôležitá z dôvodu pohodlia a zdravia.  Zlé zvolená veľkosť môže mať za následok bolesti kolien alebo chrbta. Veľa odbornej literatúry píše o presných veľkostiach rámu,  kolies pre určité rozmery a váhu človeka.

Zoznam kvalitných bicyklov