Cyklotrasy na Slovensku 2

Cyklotrasy na Slovensku

Top športy

V článku sa budeme zaoberať s najznámejšími cyklistickými cestami a prípadnými požičovňami bicyklov. Prichádza leto a každý rozmýšľa, ako vyraziť na turistiku do prírody ohľadom cyklotrasy.

Bratislava a dunajský okruh

Pekná trasa okolo Gabčíkova a Dunaja cca 90 km. Trasa začína na Bajkalskej ulici na Prístavu až k Dunaju. Ďalej sa pokračuje popri rieke cez dediny do Gabčíkova. Všade idete po vyznačenej cyklotrase.  Po 45 km sa v Gabčíkove otáčate na moste a idete späť po druhej strane hrádze, popri Čunove až na Prístavný most. Potrebujete si požičať bicykel? Požičanie Vám zabezpečia na Moste SNP, Pribinova, Prístavná a v Petržalke. Cena požičania horského bicykla je od 10 eur, závisí od kvality a nosnosti.

Cyklotrasy Donovaly

V Donovaloch môžeme poukázať na trasu Donovaly – Vlčie diery. Cyklotrasa ide cez prírodu Nízkych Tatier po vyznačených cestách a chodníčkov. Trasa začína v Donovaloch – Pri Javore – Krčahy – Horný Jelenec až na Vlčie diery. Celková dĺžka cyklotrasy tam a späť je 32 km. Cena požičania bicyklov je od 30 eur, podstatne drahšie ako v Bratislave.

Cyklotrasa vo Vysokých Tatrách

Zameriame sa na celkovo kopcovitú trasu Štrba – Popradské pleso cca 31 km.  Začneme v Štrbe smerom na Štrbské pleso – Popradské pleso. Po ceste môžete pozorovať scenériu horskej prírody okolo Štrbské plesa. Na cyklotrase máme veľa stánkov a bufetov na občerstvenie. Požičanie bicykla sa pohybuje od 18 eur, e-bike od 35 eur.

Cyklotrasa Košice

Nesmieme zabudnúť na cyklotrasy okolo nášho najväčšieho mesta na východe Slovenska. V Košiciach sa pozrieme na trasu Košice – Alpinka – chata Diana. Cyklotrasa bude Košice centrum – námestie Maratónu Mieru –Alpinka – Jahodná –Chata Diana cca 28 km. Príjemná trasa vedie s mesta priamo do okolia lesov a parkov, kde sa môžete občerstviť v miestnych bufetov a stánkov. Požičanie bicyklov stojí od 20 eur, kde tiež záleží na značke a kvalite. Na Slovensku je viac ako 2500 cyklotrás v rôznych lokalitách, kde si každý člen rodiny môže vybrať trasu podľa lokality, dĺžky a náročnosti.