Fitness a duševné zdravie 2

Športové potreby

Športové potreby

Nepoznám žiadne športy, ktoré by nepotrebovali športové potreby a náradie.  Môžeme uvažovať o výkonnostnom alebo rekreačnom záujem? Všade potrebujeme na šport potrebné vybavenie. Napríklad cyklistika. Baviť sa môžeme o zimných alebo letných športoch, alebo potreby pre dospelých a deti.

Cyklistika

Dôležitý šport, ktorý je závislí na športovom náradí je cyklistika. Veľmi nákladný šport na kvalitné bicykle, prilby, športové oblečenie a obuv.  Bicykle môžeme rozdeliť na MTB, BMX, horské a cestné bicykle, retro klasické, elektro bicykle, kolobežky, detské a trojkolky. Na výber je od cien pre každého, alebo značkové s cenovou reláciou pre športovcov.

Fitness

Ďalší vysoko špecializovaný šport ohľadom náradia je fitness. Pre fitness si môžeme vybrať posilňovacie stroje – veže, lavice, hrazdy, bradlá, kotúče a činky, hriadele a posilňovacie pomôcky. Nesmieme zabudnúť na trenažéry – bežecké pásy, eliptické a veslovanie trenažéry, rotopedy, cyklotrenažéry a steppery.

Loptové športy

Do tejto kategórie môžeme zaradiť loptové hry – futbal, basketbal, hádzaná, volejbal, pingpong, tenis a bedminton.  Športy náročné hlavne na ihriská a jednoduchšie majú so športovými potrebami – rôzne druhy veľkých a malých loptičiek, rakety, výstroje a športové pomôcky.

Vodné športy

Vodné športy ako cyklistika je veľmi náročný na potreby pre športovcov. Športové člny a kajaky, samostatné motory, paddleboard sú dosť náročná investícia. Príslušenstvo k lodiam ako pádla, veslo, striešky na člny, striešky na člny, transportné tašky, batohy, plávajúce vesty a rôzne drobné príslušenstvo, ktoré sú potrebné pre každého vodáka.

Zimné športy

Najpopulárnejšie zimné športy na Slovensku sú hokej, zjazdové lyžovanie, beh na lyžiach, biatlon. Popularita ide ruka v ruke s výkonmi slovenských športovcov. Športové potreby pre zjazdové lyžovanie – lyže, rukavice, palice, okuliare, lyžiarky nie sú lacná záležitosť v dnešnej dobe. Podobne náročne pre rodičov je pri behu na lyžiach a hokeji.